Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Hücre Cevapları

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hücre  Sayfa 101,102, 103, 104 Hücre Soruları ve Cevapları 

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Hücre Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

♦ Kök hücreler, farklı hücrelere dönüşebildiğine göre hangi özelliklere sahiptir?

  • Cevap: Kök hücreler, embriyonik dönem ve yetişkinlik sırasında vücudun birçok farklı hücre tipine dönüşmesinde potansiyele sahiptir. Buna ek olarak, birçok dokuda, bir tür iç onarım sistemi olarak hizmet ederler; kişi veya hayvan hala hayatta olduğu sürece esas olarak diğer hücreleri yenilemek için sınırlama olmaksızın bölünürler. Bir kök hücre bölünürse, ya bir kök hücresi olarak kalma ya da bir kas hücresi, bir kırmızı kan hücresi ya da bir beyin hücresi gibi daha özel bir fonksiyona sahip başka bir hücre tipi haline gelme potansiyeline sahiptir.

♦ Hücreler, tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte midir?

  • Cevap: Canlılığın en küçük birimi hücredir. Hücre organellerden oluşmaktadır. Organeller de atomlardan oluşmaktadır. Bilimsel olarak organellerin işleyişi canlılığa neden olmaktadır. Bu durumda hücrenin sadece canlı olduğu kabul edilmektedir. Canlılar hücrelerden oluşur. Hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular bir araya gelerek organları, organlar bir araya gelerek sistemleri, sistemler bir araya gelerek organizmayı oluşturur. Hücreler tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte değildir. Tek hücreli canlılar, bitki hücreleri, hayvan hücreleri farklı yapı ve görevlerde bulunabilir. Bitki ve hayvan hücrelerinde organel farklılıkları ve yapı ve şekil farklılıkları bulunmaktadır. Bu nedenle hücreler farklı yapı ve görevlerde bulunabilir.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 101,102, 103, 104 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!