Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması Cevapları

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Canlılar Dünyası Biyoloji Sayfa 148 Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması Soruları ve Cevapları 

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Canlıların Çeşitliliği ve Sınıflandırılması Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı

TARTIŞINIZ

Nesli tükenmiş canlılar örneğinden hareketle canlı çeşitliliğindeki değişimleri tartışınız.

  • Cevap:

Canlıların nesli üreme faaliyetlerinin genetik olarak sekteye uğraması, doğal afetlerin yaşanması, coğrafi koşulların elverişliliğini yitirmesi gibi durumlarda meydana gelebilir. Bu da canlı çeşitliliğindeki değişimlerin yaşanmasını gündeme getirmektedir.

Nesilleri tükenen canlılar canlılık çeşitliliğinde azalmanın yaşanmasına neden olmaktadır. Canlıların çeşitliliği birçok etkene bağlıdır. Her şeyden önce çevre koşullarının iyi durumda olması temel ihtiyaçların karşılanmasını kolaylaştırdığından ve adaptasyonu yükselttiğinden canlılığın çeşitliliğinin sağlanması için çok mühimdir. Türkiye’de coğrafi zenginliklerin olması toprak özellikleri, yeryüzü şekilleri ve iklim özellikleri bakımından çeşitliliğin olması biyolojik olarak çeşitliliğin de yaşanmasında etkilidir. Bu nedenle canlılık çeşitliliği coğrafik özelliklere göre değişebilir.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 148 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!