Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Tür melezlerinin neden kısır olduğunu, farklı türlere ait canlılarda ortak genler bulunup bulunmadığını araştırınız.

Tür melezlerinin neden kısır olduğunu, farklı türlere ait canlılarda ortak genler bulunup bulunmadığını araştırınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Tür melezlerinin neden kısır olduğunu, farklı türlere ait canlılarda ortak genler bulunup bulunmadığını araştırınız.

Soru: Tür melezlerinin neden kısır olduğunu, farklı türlere ait canlılarda ortak genler bulunup bulunmadığını araştırınız.

  • Cevap: Farklı türlere dâhil canlıların çiftleşmesi sonucunda oluşan bireylere tür melezi denir. Bu tür melezleri kısıdır. Çünkü yeni bir tür ortaya çıkmamış olur. Tür tanımı, iki canlının çiftleşip verimli döller verdiği en küçük canlı topluluğuna denilir. Dolayısıyla iki farklı tür çifleşirde bir melez tür meydana gelirse bu yeni canlı kesinlikle kısır olacaktır. Buna at ve eşek çiftleşmesini verebiliriz. Oluşan yeni canlı kesinlikle kısır olacaktır.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!