Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Örümcek ipeğinde olduğu gibi proteinler tüm canlılar tarafından üretilebilir mi?

Örümcek ipeğinde olduğu gibi proteinler tüm canlılar tarafından üretilebilir mi?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Örümcek ipeğinde olduğu gibi proteinler tüm canlılar tarafından üretilebilir mi?

Soru: Örümcek ipeğinde olduğu gibi proteinler tüm canlılar tarafından üretilebilir mi?

  • Cevap: Proteinler vücudumuzun yapı taşıdır. Vücudumuzu düzenler vücudumuzu oluşturan organların yapı taşı olup en son enerji için kullanılacak yapıdır. Bununla birlikte n-tane aminoasit birleşerek proteini oluşturmaktadır. DNAlarımızın içerisindeki nükleotitlerin yapı taşları ise aminoasittir. Bu nükleotitler vücudumuzla ilgili tüm kodlamalara sahip olup her insanda dizilimi ve sıralaması farklıdır. Tüm canlılar aldıkları besinleri moleküler halinde proteinleri sindirerek parçalarlar. Ortaya çıkan birim maddeler olan aminoasitler doğrudan hücreler içine alınırlar. Bu olaydan sonra DNA şifresine göre yeniden dizilirler.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!