Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hücreler, tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte midir?

Hücreler, tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte midir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hücreler, tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte midir?

Soru: Hücreler, tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte midir?

  • Cevap: Canlılığın en küçük birimi hücredir. Hücre organellerden oluşmaktadır. Organeller de atomlardan oluşmaktadır. Bilimsel olarak organellerin işleyişi canlılığa neden olmaktadır. Bu durumda hücrenin sadece canlı olduğu kabul edilmektedir. Canlılar hücrelerden oluşur. Hücreler bir araya gelerek dokuları, dokular bir araya gelerek organları, organlar bir araya gelerek sistemleri, sistemler bir araya gelerek organizmayı oluşturur. Hücreler tüm canlılarda aynı yapı ve özellikte değildir. Tek hücreli canlılar, bitki hücreleri, hayvan hücreleri farklı yapı ve görevlerde bulunabilir. Bitki ve hayvan hücrelerinde organel farklılıkları ve yapı ve şekil farklılıkları bulunmaktadır. Bu nedenle hücreler farklı yapı ve görevlerde bulunabilir.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!