Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hücre Teorisi nedir? Hücre Teorisi’ne katkı sağlayan bilim insanlarının çalışmalarını örnekler vererek açıklayınız.

Hücre Teorisi nedir? Hücre Teorisi’ne katkı sağlayan bilim insanlarının çalışmalarını örnekler vererek açıklayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hücre Teorisi nedir? Hücre Teorisi’ne katkı sağlayan bilim insanlarının çalışmalarını örnekler vererek açıklayınız.

Soru: Hücre Teorisi nedir? Hücre Teorisi’ne katkı sağlayan bilim insanlarının çalışmalarını örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap: Hücre Teorisine göre: hücre canlının temel, yapısal ve işlevsel birimidir. Bütün canlılar bir ya da daha fazla hücreden oluşmaktadır. Yeni hücreler, var olan hücrelerin bölünmesi sonucu meydana gelir. Hücreler kalıtım maddesi içerir ve bunu bölünerek yavru hücrelere aktarır. Tüm metabolik olaylar hücre içinde gerçekleşir. Alman bilim insanları; Theodor Schwann, Matthias Schleiden ve Rudolf V irchow’un çalışmaları hücrenin
    canlılık için önemini ortaya koymuştur. Schleiden tüm bitki hücrelerinin, Schwann ise hayvanların da bitkiler gibi hücrelerden oluştuğunu ve bu hücrelerin bitki hücreleri ile özdeş olduğunu, hücrenin canlının yapı birimi sayılması gerekti ğini öne sürmüştür. Bu çalışmalara ilave olarak Virchow’un hücrelerin büyümesi ve çoğalması üzerine yaptığı çalışmalar, hücre ile ilgili önemli bir genellemenin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu
    genellemeye Hücre Teorisi adı verilmiştir.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 133 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!