Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hangi bitkiler her mevsim yeşil kalır?

Hangi bitkiler her mevsim yeşil kalır?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hangi bitkiler her mevsim yeşil kalır?

Soru: Hangi bitkiler her mevsim yeşil kalır?

  • Cevap: Bazı bitkiler yaprak dökmezler. Yaprak dökmeyen bitkiler daima yeşil kalırlar. Bu durum bitkiler familyasının çeşitli özelliklere göre ayrılmasına neden olmuştur. Bitkiler açık tohumlular ve kapalı tohumlular olarak ayrılmaktadır. Açık tohumlu bitkiler de genelde kozalıklı olmaktadır. Kozalaklı bitkiler arasından çamgiller yaprak dökmeyen bitkilerdir. Yaprak dökmeyen bitkiler olarak her mevsim yeşil kalan bitkilerdir. Her mevsim yeşil kalan bitkiler açık tohumlu bitkilerdir. Bitkiler, yeşil yaprakları sayesinde fotosentez yapmaktadır. Fotosentez yapan bitkiler, kendi besinlerini kendileri üreten bitkilerdir. Bitkilerin fotosentez yapması diğer canlıların hayatlarına devam etmeleri de sağlar. Fotosentez sonucunda besin ve oksijen açığa çıkar. Oksijen, solunum yapan canlılar için gereklidir.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 163 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!