Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Farklı disiplinlerde bilimsel yöntemler ne tür farklılıklar gösterir?

Farklı disiplinlerde bilimsel yöntemler ne tür farklılıklar gösterir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Farklı disiplinlerde bilimsel yöntemler ne tür farklılıklar gösterir?

Soru: Farklı disiplinlerde bilimsel yöntemler ne tür farklılıklar gösterir?

  • Cevap: Bilimsel yöntem denilince aklımıza adım adım izlenen ve herkes tarafından kabul edilen bilimsel basamaklar gelse de bu çok doğru bir algı değildir. Bu basamaklar; problem tayin etme, gözlem yapma, veri toplama, hıpotez olustuma, hıpoteze bağlı varsayımda bulunma, hıpotezi doğrulama, teori geliştirme ve kanun yapma şeklinde birbirini izleyen zincirden oluştuğu düşünülür. Elbette ki her bilim insanı bir problemi çözme esnasında bu basamaklardan yararlanır. Ancak bu basamakları sırasıyla takip etmesi gerekmez. Çünkü bilim insanları birbirinden farklı disiplinlerde çalışır. Herbirinin üzerinde çalıştığı problem ve bu problemlere karşı bakış açıları birbirinden farklıdır. Bu sebeple her bilim adamı değişik yöntemler benimseyebilir. Burada önemli olan değişik disiplinlerdeki bilim insanların birbiriyle bilgi alışverşinde bulunmasıdır. Bu da bilimmin daha da ilerlemesine katkı sağlar.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!