Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Denizde uzun süre kalındığında neden parmak uçlarınız buruşur?

Denizde uzun süre kalındığında neden parmak uçlarınız buruşur?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Denizde uzun süre kalındığında neden parmak uçlarınız buruşur?

Soru: Denizde uzun süre kalındığında neden parmak uçlarınız buruşur?

  • Cevap: Derimizin uzun süre suya maruz kalması fiziksel olarak bazı değişimlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle duş aldıktan sonra ve denize girdikten sonra yaşanılan bu değişiklikler derimizde geçici buruşukluklara neden olmaktadır. Parmaklarımız uzun süre suya maruz kaldığı için buruşur. Denizde uzun süre kaldığımızda parmak uçlarımız buruşur. Bunun nedeni su keratin tabakasının kaybolmasına neden olur. Deriye giren su derinin buruşmasına neden olur. Keratin tabakası uzun süre suya maruz kalırsa kaybolur. Derinin geçici dezenformasyon yaşamasına neden olur. Derinin yaşadığı bu değişiklik sadece denizde değil suya maruz kalınan ve bunun yoğun olarak yaşandığı her zaman olur.

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!