Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Canlıların sahip olduğu özelliklerden hangileri birbirine benzer?

Canlıların sahip olduğu özelliklerden hangileri birbirine benzer?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Canlıların sahip olduğu özelliklerden hangileri birbirine benzer?

Soru: Canlıların sahip olduğu özelliklerden hangileri birbirine benzer?

  • Cevap: Canlıların bazı özellikleri özelde ve genelde birbirine benzemektedir. Canlıların hücrelerden meydana gelmesi, hücrelerin dokuları, dokuların organları, organların sistemleri, sistemlerin organizmayı oluşturması bazı canlılarda bazı özelliklerin ortak olmasını sağlamaktadır.

Canlıların sahip olduğu özelliklerin birbirine benzemesinde solunum, üreme, boşaltım, protein sentezi gibi özellikler öne çıkmaktadır. Canlıların beslenme şekilleri, vücut özellikleri, genetik özellikleri, doğurganlıkları, solunum şekilleri sahip oldukları ortak özelliklerdendir. Canlıların ortak özelliklere sahip olması genetik çeşitlilikle de ilgilidir. Genetik varyasyonlar canlıların farklılık kazanmasını sağlasa da temel olarak ortak özelliklerin de oluşmasını sağlar. Canlılık faaliyetinin devam etmesi için her canlı solunum, boşaltık ve üreme faaliyetleri gerçekleştirir.

Aslında bu sorunun cevabına temel olarak “canlıların ortak özellikleri” diyebilmekteyiz.

Bu özellikler ise şu şekildedir:

– Metabolik atık
– Boşaltım
-Hücresel solunum
– Anabolizma
– Metabolizma
– Homoestazi
– Büyüme
– Çoğalma
– Hücre bölünmesi
– Adaptasyon
– Organizasyon
– Hareket

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!