Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bağışıklık sisteminde görev yapan savunma hücrelerinin yabancı mikroorganizmalarla savaşırken kullandığı enzimler var mıdır? Araştırınız.

Bağışıklık sisteminde görev yapan savunma hücrelerinin yabancı mikroorganizmalarla savaşırken kullandığı enzimler var mıdır? Araştırınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bağışıklık sisteminde görev yapan savunma hücrelerinin yabancı mikroorganizmalarla savaşırken kullandığı enzimler var mıdır? Araştırınız.

Soru: Bağışıklık sisteminde görev yapan savunma hücrelerinin yabancı mikroorganizmalarla savaşırken kullandığı enzimler var mıdır? Araştırınız.

  • Cevap: Vücudumuzu hastalık yapıcı mikroorganizmalardan koruyan sistemimiz bağışıklık sistemidir. Bağışıklık sisteminin savunma hücreleri akyuvarlardır. Akyuvarlar mikropları çeşitli şekillerde yok ederler. Günümüzde uygulanan enzim tedavisi sayesinde kanser hücreleri bağışıklık sisteminin tepkimelerine karşı savunmasız bırakılmakta ve bu şekilde kanserli hücrelerin yok edilmesi sağlanmaktadır. (örneğin LIGHT enzimi) Akyuvarlar mikropları fagositoz yöntemiyle yutarlar. İçeri alınan bakteri vb. canlı akyuvardaki enzimler sayesinde parçalanarak yok edilir. Akyuvar haricinde vücudun sindirim kanalındaki enzimler de bazen dışarıdan gelen parazit canlıları yok ederek bağışıklığa katkı sağlayabilmektedir

9. Sınıf Biyoloji Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 57 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!