Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşikler Cevapları

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Yaşam Bilimi Biyoloji Sayfa 45 Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşikler Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Canlıların Yapısında Bulunan Temel Bileşikler Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Örümcek ipeğinde olduğu gibi proteinler tüm canlılar tarafından üretilebilir mi?

  • Cevap: Hayır üretemez çünkü bu örümceklere özgü bir özelliktir. Proteinler vücudumuzun yapı taşıdır. Vücudumuzu düzenler vücudumuzu oluşturan organların yapı taşı olup en son enerji için kullanılacak yapıdır. Bununla birlikte n-tane aminoasit birleşerek proteini oluşturmaktadır. DNA’larımızın içerisindeki nükleotitlerin yapı taşları ise aminoasittir. Bu nükleotitler vücudumuzla ilgili tüm kodlamalara sahip olup her insanda dizilimi ve sıralaması farklıdır

Tüm canlılar, yapılarını oluşturan maddelerin tamamını kendi üretebilir mi?

  • Cevap: Tüm canlılar, yapılarını oluşturan maddelerin tamamını kendi üretemez. Çünkü doğadan almaları gereken maddeler de var. Dünyamız Big-Bang sonucunda oluşan Nebulanın soğuyup katılaşması ile oluşmuştur. Bu oluşum sırasında ortaya çıkan gazlar vücudumuzun yapı taşlarını oluşturmaktadır. Evrenin yaklaşık %96 sı Hidrojen ve Oksijenden oluşmaktadır.

Hangi molekül çeşitleri canlıları karakterize eder?

  • Cevap: Canlıları karakterize eden molekül kitindir. Kitin böceklerin dış iskeletinin çoğunu oluşturur ve ameliyat iplerinde kullanılır. Canlıları karakterize eden molekül çeşidinin adı kitindir.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 45 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!