Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Bilimsel Bilginin Doğası ve Biyoloji Cevapları

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Yaşam Bilimi Biyoloji Sayfa 17, 18 Bilimsel Bilginin Doğası ve Biyoloji Soruları ve Cevapları 

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Bilimsel Bilginin Doğası ve Biyoloji Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 17 Cevabı

♦ Köpek balıkları ile ilgili çalışan bilim insanları, yeni bilgilere ulaşmak için hangi yöntemleri kullanmıştır?

  • Cevap: Köpek balıklarının avlarını bulurken burun delikleri arasındaki koku algılama zaman farkının daha etkili olduğunu ortaya koymuşlardır. Araştırmacılar gri-kahverengi köpek balıkları ile havuzda bir seri deney gerçekleştirdi. Av kokusu oluşturmak için mürekkep balığından faydalanıldı ve köpek balıkları için deney amaçlı tasarlanmış özel başlıklar kullanmışlardır.

♦ Bilimsel bilgiler hangi şartlarda değişebilir?

  • Cevap: Deneye, gözleme ve yapılacak araştırmalara göre bilimsel bilgiler değişebilmektedir. Yeni yapılacak her türlü çalışma ve araştırma sonucunda bilimsel bilgiler ilerletilebilir ya da geliştirilebilir bazen de çürütülebilir.

♦ Bilimsel araştırmalar hangi amaçlar için yapılır?

  • Cevap: Mevcut bilgilerin geliştirilmesi için yapılır. Yeni buluşlar için yapılır. Bunun yanında her türlü bilginin kanıtlanırlığını yeniden denemek veya yeniden ortaya koymak için de yapılır.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

Bilimsel bilginin üretilmesi, kullanılması ve aktarılmasındaki gelişmeler biyolojiye ne tür katkılar sağlamıştır?

  • Cevap: Biyoloji bilimi bilimsel bilginin üretilmesi kullanılması ve aktarılmasından büyük oranda etkilenir. Bilimsel olarak üretilen her türlü bilgi biyolojinin gelişmesine katkı sunar. Bu tür bilgiler sayesinde biyolojinin alt dalları ile ilgili çok daha ayrıntılı araştırmalar ve bilgiler ortay konulmaktadır.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 17, 18 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!