Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 165

Ülkemiz, balık çeşitliliği ve sayısı bakımından dünyada üçüncü ama balık tüketiminde 104. sıradadır. Ülkemizde balık tüketiminin az olmasının sebepleri sizce nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Balık yenmemesinin temel nedeni olarak sanırım Türkiye’nin balığa ulaşım sıkıntısı başta gelmekte. Balık tutmak zaten son derece zorlu bir iş olsa gerek. Nedenlerden bir diğeri ise tavuk ve benzeri ürünlerin marketlerde rahatça bulunabilmesi ayrıca da fiyatlarının balığa oranla daha uygun olması. İnsanların yoğun çalışmaları evlerde balık pişmesini engelleyen bir diğer faktör, çalışan kişilerin evde balık yapımına ayıracak zamanları olmayabilir balık pişirmek zaten zahmetli bir iş.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!