Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 155

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 155 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 155

Öğrendiğiniz bilgileri de hatırlayarak antibiyotik üretiminde mantarların nasıl kullanıldığını araştırınız. Araştırma sonuçlarını sınıfınızdaki arkadaşlarınızla değerlendirerek ulaştığınız sonuçlarını sınıf panosunda yayımlayınız.

  • Cevap:

Mantarlardan bazıları ise insanlarda ağız ve boğaz hastalıklarına, deri ve üreme organlarında enfeksiyona neden  olur. Saçkıran ve bebeklerin ağızlarında görülen pamukçuk hastalığı bunlara örnektir. Bilim ile uğraş veren insanlar, mantar DNA’sı üzerine yapmış oldukları çeşitli faaliyetlerde antibiyotik ilaç üretiminde yararlanabilecek oldukça fazla sayıda biyo – etken maddenin üretilebilir olduğunu icat etti.  İsveç ülkesinde yer alan Chalmers Teknoloji Üniversitesin’den gelen araştırmacılar, antibiyotik ilaç üretiminde faydalanılan 24 mantar çeşidi üstüne yapmış oldukları faaliyetlerde, mantarların kapsamış olduğu biyo – etken maddeleri üreten binden fazla gen yolunun mevcut olduğunu buldular.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 155 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!