Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 132

Siz de çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak bir sınıflandırma yapınız. Yaptığınız sınıflandırmayı fotoğraf ve videolar ile desteklediğiniz bir sunum hazırlayıp bunu arkadaşlarınıza sununuz.

  • Cevap: Çiçekli bitkiler, gövde, kök ve yaprağa sahip olan, eşeyli üreme ile çoğalan, gövdelerinde iletim boruları bulunan üreme organına (çiçek) sahip olan gelişmiş bitkilerdir. Gül, lale, papatya, hanımeli, portakal çiçeği, leylak, orkide, karanfil, akasya, zambak, domates, elma, erik örnek verilebilir. Çiçeksiz bitkiler üreme organları olmayan, gövde kök ve yaprak yapıları çok gelişmemiş genelde suda yaşayan bitkilerdir. Su yosunları, kibrit otu, kara yosunları, yonca, eğrelti otu, sarmaşık ve çam ağacı örnek verilebilir.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 132 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!