Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı

“11. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 234 Cevapları Kök-e Yayıncılık ” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 234 Cevabı

C. Aşağıdaki tabloda verilen kavramlarla örnek canlıları eşleştiriniz (Bir kavramı birden fazla canlı ile eşleştirebilirsiniz.).

  • Cevap: 1-c, e 2-f 3-a, d 4-ç 5-b

Ç. 1. Zorunlu ve isteğe bağlı mutualizm kavramlarını açıklayarak bu kavramlara örnek veriniz.

  • Cevap: Zorunlu mutualizmde birlikte yaşayan canlılar, ayrıldıklarında zarar görür ve yaşamlarına devam edemezler. Örneğin liken birlikleri. İsteğe bağlı mutualizmde birlikte yaşamdan olumlu etkilenen canlılar, ayrıldıklarında zarar görmezler. Örneğin Timsah ile timsahın ağzındaki atıklarla beslenen kuşlar arasında görülür.

2. Popülasyonlarda görülen dağılım türlerini açıklayınız.

  • Cevap: Kümeli dağılımda bireyler popülasyon içinde grup ve sürü oluşturarak bir arada bulunur. Düzenli dağılım gösteren popülasyonlarda, bireylerin aralarındaki mesafe yaklaşık aynıdır ve bireyler arasında sıkı bir etkileşim vardır. Rastgele dağılım, popülasyonlarda en az görülen dağılım şeklidir. Bireyler arasında etkileşimin en az olduğu canlılarda görülür.

D. Aşağıda, komünitelerde görülen simbiyotik ilişkileri gösteren diyagramı tamamlayınız.

  • Cevap: 1. Mutualizm a) Zorunlu b) Gevşek 2. Parazitlik a) Hayvansal i. İç parazitlik ii. Dış parazitlik b) Bitkisel i. Yarı parazitlik ii. Tam parazitlik, 3. Kommensalizm 4. Amensalizm

11. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Kök-e Yayınları Sayfa 234 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!