Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

“11. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları Kök-e Yayıncılık ” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

7. Aşağıda verilen insan sindirim sistemine ait şekil üzerinde boş bırakılan yerlere organların adlarını, şeklin altındaki satırlara da bu organların sindirimdeki görevini yazınız.

  • Cevap: 1. Ağız: Fiziksel ve kimyasal sindirimin başladığı yerdir. 2. Karaciğer: Yağların mekanik sindirimini yapan safrayı üretir. 3. Safra kesesi: Safra salgısını depolar. 4. İnce bağırsak: Kimyasal sindirimin sona erdiği ve besin monomerlerinin emiliminin gerçekleştiği yerdir. 5. Yemek borusu: Peristaltik hareketlerle besinleri mideye taşır. 6. Mide: Proteinlerin kimyasal sindirimini gerçekleştirir. 7. Pankreas: Besinlerin sindirimini sağlayan hidrolitik enzimleri üretir ve ince bağırsağa salgılar. 8. Kalın bağırsak: Su, mineral ve bazı vitaminlerin emilimi tamamlanır. 9. Anüs: Dışkıların atıldığı yerdir.

11. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Kök-e Yayınları Sayfa 120 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!