Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Yukarıdaki hayvanlardan hangilerini tanıyorsunuz? Eğer yukarıdaki hayvanlardan ilk kez gördüğünüz varsa bu hayvanın özelliklerini tahmin etmeye çalışınız ve adını öğreniniz.

“Yukarıdaki hayvanlardan hangilerini tanıyorsunuz? Eğer yukarıdaki hayvanlardan ilk kez gördüğünüz varsa bu hayvanın özelliklerini tahmin etmeye çalışınız ve adını öğreniniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yukarıdaki hayvanlardan hangilerini tanıyorsunuz? Eğer yukarıdaki hayvanlardan ilk kez gördüğünüz varsa bu hayvanın özelliklerini tahmin etmeye çalışınız ve adını öğreniniz.

Soru: Yukarıdaki hayvanlardan hangilerini tanıyorsunuz? Eğer yukarıdaki hayvanlardan ilk kez gördüğünüz varsa bu hayvanın özelliklerini tahmin etmeye çalışınız ve adını öğreniniz.

  • Cevap: Balon balığı, okapi, ornitorenk, tarsier.

Balon balığı: Genellikle gümüş yanaklı kurbağa balığı olarak bilinen Lagocephalus sceleratus, Tetraodontidae familyasındaki son derece zehirli bir deniz kemikli balıktır.

Okapi: Okapi, zürafagiller familyasından geviş getiren bir çift toynaklı türü. İlk bakışta görünüşü bir zürafadan daha çok atı andırır, ve arka kısmında zebralarda olduğu gibi siyah beyaz çizgileri vardır.

Ornitorenk, platipus veya gagalı memeli, 39–60 cm boylarında, Doğu Avustralya ve Tasmanya’ya özgü bir yarı-deniz memelisidir. Ornitorenkler, doğum yapmak yerine yumurtlayan memeliler olan tek deliklilerin hâlâ var olan beş tanesinden biridir. Mideleri yoktur.

Tarsier: Memeliler arasında gözler ve vücut büyüklüğü bakımından ilk sıradadır.

9. Sınıf Biyoloji Ez-De Yayıncılık Sayfa 120 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap