Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Yukarıdaki fotoğrafta hangi canlılar mikroskobiktir? Mikroskobik canlıların hangi âlemde yer aldığı nasıl anlaşılabilir?

“Yukarıdaki fotoğrafta hangi canlılar mikroskobiktir? Mikroskobik canlıların hangi âlemde yer aldığı nasıl anlaşılabilir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Yukarıdaki fotoğrafta hangi canlılar mikroskobiktir? Mikroskobik canlıların hangi âlemde yer aldığı nasıl anlaşılabilir?

Soru: Yukarıdaki fotoğrafta hangi canlılar mikroskobiktir? Mikroskobik canlıların hangi âlemde yer aldığı nasıl anlaşılabilir?

  • Cevap: Bakteriler, arkeler ve su yosunları mikroskobiktir. Mikroskobik canlıları dış etkilerden koruyan ve şekil veren bu hücre duvarı kısa peptit zincirleriyle bağlanmış bir polisakkarit olan peptidoglikandır. Hücre duvarındaki bu yapı her bakteride aynı değildir. Dolayısıyla bakteriler farklı boyanma özelliklerine sahiptir ve bu özellik sayesinde birbirlerinden ayırt edilebilmektedir.

9. Sınıf Biyoloji Ez-De Yayıncılık Sayfa 128 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap