Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı mıdır? Farklı şekillere sahip hangi hücreleri tanıyorsunuz? Sizce hücrelerin şekilleri neden farklıdır?

“Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı mıdır? Farklı şekillere sahip hangi hücreleri tanıyorsunuz? Sizce hücrelerin şekilleri neden farklıdır?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı mıdır? Farklı şekillere sahip hangi hücreleri tanıyorsunuz? Sizce hücrelerin şekilleri neden farklıdır?

Sorular: Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı mıdır? Farklı şekillere sahip hangi hücreleri tanıyorsunuz? Sizce hücrelerin şekilleri neden farklıdır?

Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı mıdır?

  • Cevap: Tüm hücrelerin şekli yukarıdaki şekille aynı değildir.

Farklı şekillere sahip hangi hücreleri tanıyorsunuz?

  • Cevap:

Prokaryot (Prokaryotik) hücreler.
Ökaryot (ökaryotik) hücreler.
Mitokondri.
Lizozomlar.
Golgi cisimciği.
Endoplazmik retikulum.
Koful (Vakuol)
Ribozom.

Sizce hücrelerin şekilleri neden farklıdır?

  • Cevap: Bütün hücreler yapı ve işlev bakımından benzer özelliklere sahiptir. Bununla beraber canlıların yaşadığı ortama ve hücrelerin yer aldığı dokuya göre şekil ve büyüklükleri farklı olabilir. İnsanda karaciğer hücresi ile akciğer hücresinin yapı, şekil ve çalışma biçimleri birbirinden farklıdır. Hücreler yapılarına göre prokaryot ve ökaryot olmak üzere ikiye ayrılır.

9. Sınıf Biyoloji Ez-De Yayıncılık Sayfa 76 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap