Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Suda yaşayan bitki örnekleri var mıdır? Varsa bu bitkiler ile karada yaşayan bitkiler arasındaki benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu araştırınız.

“Suda yaşayan bitki örnekleri var mıdır? Varsa bu bitkiler ile karada yaşayan bitkiler arasındaki benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu araştırınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Suda yaşayan bitki örnekleri var mıdır? Varsa bu bitkiler ile karada yaşayan bitkiler arasındaki benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu araştırınız.

Soru: Suda yaşayan bitki örnekleri var mıdır? Varsa bu bitkiler ile karada yaşayan bitkiler arasındaki benzerlik ve farklılıkların neler olduğunu araştırınız.

  • Cevap: 

Suda yaşayan bitki örnekler

Bataklıkseven
Sürünücü Çuhaçiçeği
Su ciğerotu
Başaklı sucivanperçemi
Su menekşesi
Su ebegümeci
Suoku
Dikenli superisi
Susümbülü
Küçük nilüfer
Beyaz nilüfer

Kara Bitkileri ile Su Bitkileri Arasındaki Benzerlikler

Hem Kara Bitkileri hem de Su Bitkileri fotosentez yapar.
Tüm kara bitkileri ve bazı su bitkileri bir kök sistemine sahiptir.
Ayrıca her ikisinin de atış sistemi var.
Ek olarak, bu bitkilerin her ikisinde de gaz alışverişi için stomalar bulunur.
Dahası, her ikisi de cinsel üreme yoluyla çoğalırlar.
Dahası, her iki bitkinin de çevreye veya habitata uyacak özel uyarlamaları vardır.

Kara Bitkileri ile Su Bitkileri Arasındaki Farklılıklar

Kara bitkileri ve su bitkileri, habitatlardan ve bu habitatlarda yaşamak için özel adaptasyonlardan farklı iki bitki türüdür. Kara bitkileri, daha güçlü bir kök ve sürgün sistemine sahip olan kara bitkileridir. Öte yandan, su bitkileri sucul ortamlarda yaşadığından kapsamlı bir kök sisteminden ve sürgün sisteminden yoksundur. Kara bitkileri ve su bitkileri arasındaki temel fark budur. Ayrıca, tozlaşma mekanizmalarında kara bitkileri ile su bitkileri arasında önemli bir fark bulabiliriz. Yani kara bitkileri özel tozlaştırıcı maddelere ihtiyaç duyarken, su bitkilerinin buna ihtiyacı yoktur.

9. Sınıf Biyoloji Ez-De Yayıncılık Sayfa 136 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap