Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

. Radyoaktif kirliliğin insan ve diğer canlılar üzerindeki etkileri nelerdir?

“Radyoaktif kirliliğin insan ve diğer canlılar üzerindeki etkileri nelerdir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Radyoaktif kirliliğin insan ve diğer canlılar üzerindeki etkileri nelerdir?

Soru: Radyoaktif kirliliğin insan ve diğer canlılar üzerindeki etkileri nelerdir?

  • Cevap: Radyoaktif kirlilik canlıları ve çevreyi olumsuz etkilemektedir. Radyoaktif maddeler, toprağa bulaştığında burada yetişen bitkilere geçerek bitkilerin üretken olmayan tohumlar oluşturmasına ya da ölmesine neden olur. Bu durum zaman içinde bitki örtüsünün bozulmasına ve bazı bitki türlerinin yok olmasına yol açar. Radyasyon, maruz kalınan ışınların türüne ve dozuna bağlı olarak insanlarda da çeşitli etkilere sahiptir. Nükleer kazalar veya atom bombası patlamalarında olduğu gibi çok yüksek dozlarda radyasyona maruz kalmak ölüme neden olabilir. Ancak radyoaktif kirlilik genellikle zamanla ortaya çıkan bir etkiye sahiptir.

10. Sınıf Biyoloji Tuna Matbaacılık Sayfa 184 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap