Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak nasıl adlandırıldığını ve sınıflandırıldığını araştırınız.

“Çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak nasıl adlandırıldığını ve sınıflandırıldığını araştırınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak nasıl adlandırıldığını ve sınıflandırıldığını araştırınız.

Soru: Çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak nasıl adlandırıldığını ve sınıflandırıldığını araştırınız.

  • Cevap: Bitkilerin sınıflandırılması, bitkiler yeryüzünde fotosentez yapan, ağaçlar, çiçekler, ökaryotik, yosunlar, otlar gibi organizmaları bulunduran büyük kapasiteli canlılardır. Tam parazit olmayanlar dışındaki bitkilerde kloroplast bulunur, fotosentez yardımıyla inorganik maddelerden organik maddeler üretirler. Bu bitkiler ototroftur. Karasal yaşam içinde hem oksijen, hem de besin kaynağıdırlar. Bitkilerin hücre zarı üzerindeki hücre çeperi selülozdan oluşur. Bitkilerin sınıflandırılması 2 temel kategoride yapılır. Bunlar damarlı ve damarsız bitkilerdir. Bunlarda kendi aralarında sınıflara ayrılır.

9. Sınıf Biyoloji Ez-De Yayıncılık Sayfa 126 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap