Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Bireylerin ve dolayısıyla popülasyonların sahip olduğu genetik çeşitliliğin türün devamı açısından yararları nelerdir?

“Bireylerin ve dolayısıyla popülasyonların sahip olduğu genetik çeşitliliğin türün devamı açısından yararları nelerdir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bireylerin ve dolayısıyla popülasyonların sahip olduğu genetik çeşitliliğin türün devamı açısından yararları nelerdir?

Soru: Bireylerin ve dolayısıyla popülasyonların sahip olduğu genetik çeşitliliğin türün devamı açısından yararları nelerdir?

  • Cevap: Genetik çeşitlilik, bir biyolojik çeşitlilik düzeyi olup bir türün gen havuzundaki genetik özelliklerinin toplam sayısını gösterir. Genetik çeşitlilik, çeşitlenen genetik özelliklerin eğilimini tanımlayan genetik değişkenlik terimi ile aynı şey olmayıp bundan ayrılır. Genetik çeşitlilik, popülasyonların değişen çevrelerine uyum sağlamalarına olanak tanır. Daha fazla varyasyon ve genetik çeşitlilik sayesinde, popülasyondaki bazı bireyler, çevre için uygun olan alel varyasonlarına sahip olurlar. Bu bireylerin, aynı alelleri taşıyan döller vererek hayatta kalma olasılığı daha yüksektir. Bu bireylerin başarılı olmaları sonucu popülasyon, daha fazla nesille süre gelmeye devam edecektir.

10. Sınıf Biyoloji Tuna Matbaacılık Sayfa 94 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap