Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

ATP yapısını ve bulundurduğu grupları çizerek gösteriniz.

“ATP yapısını ve bulundurduğu grupları çizerek gösteriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

ATP yapısını ve bulundurduğu grupları çizerek gösteriniz.

ATP yapısını ve bulundurduğu grupları çizerek gösteriniz.

  • Cevap: 

ATP nedir ve ne yapar? ATP – veya Adenozin Tri fosfat – yeryüzündeki tüm canlı organizmaların tek enerji taşıyıcısıdır. Mikroorganizmalar, gıda ve ışık kaynaklarından ATP formunda metabolize olan enerjiyi yakalar ve depolar.Hücre enerji gerektirdiğinde, ATP hidroliz yoluyla parçalanır. Yüksek enerji bağı bozulur ve bir fosforil grubu çıkarılır. Bu işlemden salınan enerji çeşitli hücresel süreçleri yönlendirmek için kullanılır. ATP sürekli olarak biyolojik reaksiyonlara katıldığı ve tüm yaşamın sağlığı ve büyümesinde merkezi olduğu için oluşur ve parçalanır.  ATP yani enerji, hücrelerin en temel enerji kaynağıdır. Asla bir hücreden diğer hücereye aktarılmazlar! Enerji yani ATP olmadan hiç bir hücre yaşayamaz, çoğalamaz! ATP = Adenin bazı + Riboz + 3 Fosfat

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Netbil Yayınları Sayfa 69 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap