Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Arkelerin Biyolojik ve Ekonomik Önemi Cevapları

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Canlılar Dünyası Biyoloji Sayfa 167 Arkelerin Biyolojik ve Ekonomik Önemi  Soruları ve Cevapları 

9. Sınıf Meb Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Arkelerin Biyolojik ve Ekonomik Önemi  Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı

ARAŞTIRINIZ

Zooplankton ve fitoplankton nedir? Ekolojik açıdan neden önemlidir? Araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri sununuz.

  • Cevap: Zooplankton;küçük hayvansal organizmalardır ve denizde yaşarlar. Fitoplankton ise sularda yaşayan , bir hücreli su yosunlarıdır. Genelde ototorof olan bu canlılar deniz ekolojisinde çok önemlidir. Zooplanktonun spesifik türleri belirli deniz habitatlarını işgal eder. Her tür, kendi ortamında ışık, sıcaklık, türbülans ve tuzluluk gibi faktörlere benzersiz şekilde adapte olmuştur. Fitoplankton ve zooplankton konsantrasyonundaki değişiklikler çevresel değişime işaret edebilir. Zooplanktonlar, sıcaklıklara, kirliliğe, besleyici olmayan gıdalara, ışık seviyelerine ve çok hızlı beslenme artışına son derece duyarlıdır. Deniz besini oluşturmada önemli bir zincirdir. Tüm deniz ekosistemin sağlığını belirlemek için zooplanktonun tür çeşitliliği, biyokütle miktarı ve zooplankton topluluklarının bolluğu kullanılabilir. Zooplankton, fitoplankton ile beslediğinden bahar zamanında zooplankton sayısı artar.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 167 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!