Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 108 Cevapları Tutku Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

İşlem Basamakları
• Soğan zarını lam üzerine yerleştiriniz. Zarın üzerine bir damla su damlatınız. Lameli kapattıktan sonra zarı, mikroskopta inceleyiniz.
• Hazırladığınız bu düzeneği mikroskopla inceledikten sonra soğan zarının üzerine damlalık yardımı ile bir miktar tuzlu su damlatınız. Yaklaşık 1 dakika sonra soğan zarı üzerine lameli kapatarak soğan zarını mikroskopta tekrar inceleyiniz.
• Yapılan bu gözlemler sonunda lam üzerine başka bir soğan zarı koyunuz, zarın üzerine damlalık yardımıyla bu defa saf su damlatınız. Bu şekilde 1 dakika kadar bekletiniz. Sonra soğan zarını, üzerine lamel kapatıp mikroskopta inceleyiniz.
• Mikroskopta gördüğünüz görüntüleri aşağıda verilen boşluğa çiziniz.

  • Cevap:

1.Soğan zarının ilk hali:
2.Tuzlu sudaki hali:
3.Saf sudaki hali:

Sonuç

• Yaptığınız deney sonucunda, soğan zarı hücresinin ilk hâliyle üzerine tuzlu su ve saf su döktüğünüz hâllerini inceleyerek bu hücrelerde meydana gelen değişiklikleri karşılaştırınız.

  • Cevap: Bu soruyu çözmemizi istiyorsanız yorum bölümüne yazınız.

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 108 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!