Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 98 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Ribozom: Protein sentezinin gerçekleştiği tüm hücrelerde bulunan zarsız bir organeldir. Her ribozom büyük ve küçük olmak üzere iki alt birimden meydana gelir. Protein ihtiyacı çok olan hücrelerde çok sayıda ribozom bulunur.

ARAŞTIRALIM

Hangi hücrelerimiz ribozom bakımından daha zengindir? Neden? Araştırınız.

  • Cevap: Ribozom organeli, tüm canlı hücrelerde varolan ve yaklaşık 20 nanometre boyutunda olan organellerden birisidir. Bakteriler de dahil olmak üzere bütün hücrelerde pek çok sayıda ribozom vardır. Ribozom organelin pek çok yönlü olan bir organeldir. Hücre sitoplazmasında genel olarak serbest bir şekilde bulunmakta olup endoplazmik retikulum zarına bağlı yapışık bir şekilde bulunmaktadır. Nükleus yani çekirdek zarının üst kısmında yapışık bir şekilde bulunmaktadır. Mitokondri ve de kloroplast organelinin yapısının içinde bulunabilmektedir. Bu ribozom organeli çok değerli bir organeldir.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Yorum Yap