Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 97 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Ez-De Yayıncılık

c. Sitoplazma

Sitoplazma, hücredeki tüm metabolik olayların gerçekleştiği ve organeller ile sitozol adı verilen koyu kıvamlı sıvının oluşturduğu hücre kısmıdır Sitoplazmanın %65-90’ı sudan oluşur. Hücrenin ihtiyacı olan tüm organik (proteinler, lipitler, karbohidratlar, hormonlar, enzimler, nükleotitler vb.) ve inorganik bileşikler (su, mineraller, madensel tuzlar) sitoplazma da yer alır. Sitoplazmada bulunan organellerden her birinin ayrı ayrı görevleri vardır. Sitoplazmadaki organellerden biri görevini yerine getiremezse hücredeki bazı olaylarda aksamalar gözlenir ve organizma bundan zarar görebilir. Metabolik olaylar prokaryot hücrelerin sitoplaz- masında gerçekleşirken, ökaryot hücrelerin sitoplazma içine dağılmış özel organellerinde gerçekleşir.

  • Cevap Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap