Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 75 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Ez-De Yayıncılık

HÜCRE

Birinci üniteden de hatırlayacağınız gibi canlıların ortak özelliklerinden biri de hücresel yapıya sahip olmalarıdır. Hücre kavramını daha önce öğrendiniz. Ancak hücrelerde bulunan ve çeşitli görevleri olan organellerin neler olduğunu, bunların görevlerini biliyor musunuz?

  • Cevap: Hücre içerisinde bir takım özelleşmiş yapı birimleri bulunur. Bu yapı birimleri organel olarak adlandırılır. Organeller; sitoplazmada bulunan hücre beslenmesi, boşaltımı ve solunumu gibi farklı fonksiyonları olan yapı birimleridir. Hücre organelleri; lizozom, ribozom, endoplazmik retikulum, mitokondri, kloroplast, koful, sentrozom ve golgi aygıtı olarak sıralanabilir.

Bu ünitede hücre hakkındaki bilginin tarihsel gelişimini, hücre teorisini, hücrede yer alan organelleri ve görevlerini, hücre zarından madde taşınmasını öğreneceksiniz.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap