Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 63 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Önemli Bilgi

Tüm canlı türlerinde mutlaka DNA bulunur ve aynı nükleotit çeşitlerini içerir.

Deoksiribonükleotitlerden meydana gelen genler DNA molekülünün oluşmasını sağlarken DNA molekülü de proteinlerle birleşerek kromatin, kromatinler hücre bölünmesi sırasında; eşlendikten sonra kısalıp kalınlaşarak kromozomları oluşturur

ii) RNA’nın Yapısı

RNA molekülü tek zincirden oluşmuş bir nükleik asit çeşididir. RNA kendini eşleyemez. DNA tarafından RNA polimeraz enzimi yardımıyla sentezlenen RNA moleküllerine hücrenin çekirdeğinde, sitoplazmasında ve ribozom, mitokondri, kloroplast gibi organellerinde rastlanır. RNA molekülü tek zincirli olduğu için DNA molekülündeki deoksiribonükleotitler arasındaki gibi bir sayısal eşitlik yoktur. RNA molekülleri DNA’dan aldığı genetik bilgi ile protein sentezinde görev alır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap