Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 59 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 59 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Vücuda alınan bazı vitaminler aktif olmayabilir. Bu vitaminlere pro- vitamin ya da öncül vitamin adı verilir. Provitaminler bazı etkiler yardımıyla aktifleşerek faaliyet göstermeye başlar. Örneğin besinlerle alınan provitamin D güneş ışığı yardımıyla deri altında işlenip karaciğer ve böbreklerde aktif D vitaminine dönüşür ve etkisini gösterir. A vitamininin ise besinlerle provitamin A şeklinde alınıp ince bağırsak ve karaciğerde aktif A vitaminine dönüştüğü gözlenir.

Önemli Bilgi

Bağırsaklarımızda yaşayan yararlı bakteriler K vitamini sentezler. Eğer bilinçsiz bir şekilde antibiyotik türü ilaçlar kullanılırsa bağırsaklarımızdaki bu yararlı bakteriler ölür. Alınan ilaçlar mutlaka doktor kontrolünde ve önerilen dozda kullanılmalıdır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap