Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 24 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 24 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Büyüme ve gelişme birbirleriyle hem uyumlu hem de düzenli bir şekilde gerçekleşen olaylar zinciridir. Örneğin insan embriyosunun sürekli bölünerek büyümeye devam ettiği ve yetişkin bir birey olana kadar düzenli bir şekilde geliştiği görülür Büyüme ve gelişmede sadece genetik özellikler değil beslenme, öğrenme gibi çevresel faktörler de etkilidir. Yeterince büyüyemeyen çocukların bazı fiziksel aktiviteleri, zekâ ve ruhsal gelişimleri geri olabilir.

Her canlının belirli bir yaşam süresi vardır. Örneğin tohumlu bir bitki olan nohut toprağa ekildiğinde bir süre sonra çimlenip gelişerek bitkiye dönüşmekte ve meyve oluşturmaktadır. Meyveleri olgunlaşan nohut bitkisi belirli bir süre sonra kurur. Nohut bitkisinin yaşam süresi ile diğer canlıların yaşam süreleri aynı değildir. Ergin hâldeki mayıs sineklerinin yaşam süreleri bir günken sekoya ve çınar ağacı gibi canlıların ömürleri yüzlerce yıl sürebilmektedir

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap