Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 21 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Köpeklerin ses duyduklarında kulaklarını dikleştirmesi, kedilerin fare gördüklerinde hemen yakalamaya çalışması ve insanların canı acıdığında bağırması, çevresel uyarılara karşı yapılan tepki örnekleridir.

f. Hareket

Çevrenize baktığınızda hareket eden pek çok varlık görebilirsiniz. Örneğin otomobil, otobüs ve tren gibi varlıklar hareket etmektedir. Fakat bu varlıkların hareket etmeleri onların canlı olduğunu kanıtlamaz. Hareket etmek tek başına canlılığı açıklamada yeterli bir özellik sayılmaz. Canlılar; beslenmek, zararlı varlıklardan korunmak ve neslini devam ettirebilmek için hareket ederler. Ayrıca üreme ve barınma gibi faaliyetleri yerine getirebilmek için hareket etmek zorundadır. Bir hücreli canlılardan amip yalancı ayaklarla hareket ederken paramesyumlar sillerle, öglenalar da kamçı yardımıyla hareket ederler  Çok hücreli canlılarda farklı hareket organları gelişmiştir. Örneğin insanlardaki bacaklar, kuşlardaki ayaklar ve kanatlar birer hareket organıdır  Ayrıca balıklar da yüzgeçleri yardımıyla suda hareket edebilmektedir.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap