Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 18 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Hücre yapısına göre prokaryot ve ökaryot olmak üzere iki çeşit hücre bulunmaktadır. Prokaryot hücrede çekirdek ve zarlı organeller bulunmaz. Bakteri ve arkelerin hücreleri prokaryottur. Ökaryot hücrelerde çekirdek görüntüsü ve zarlı organeller bulunur. Bakteri ve arkelerin dışında kalan tüm canlıların (amip, öglena, paramesyum, bitki, mantar, hayvan vb.) hücreleri ökaryottur.

Sizce canlılar harcadıkları enerjiyi tekrar nasıl elde ederler?

  • Cevap: Canlıların tümü yaşamlarını devam ettirebilmek için gerekli olan enerjiyi besinlerde depo edilen kimyasal bağ enerjisinden sağlar. Bu enerjinin açığa çıkarılmasını sağlayan tepkimeler zinciri hücresel solunum olarak adlandırılır.

ARAŞTIRALIM

Oksijenli ortamda solunum yapılması sonucu oluşan ürünler ile oksijensiz ortamda solunum yapılması sonucu oluşan ürünlerin neler olduğunu araştırınız.

  • Cevap:

➢ Oksijenli solunum sonucu: Karbondioksit, Su ve Enerji ortaya çıkar.
➢ Oksijensiz solunum sonucu; Laktik asit, etil alkol, karbondioksit ve enerji ortaya çıkar.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap