Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 150 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Memelileri diğer hayvanlardan ayıran diğer bir özellik de kanlarında bulunan olgun alyuvar hücrelerinin çekirdeksiz olmasıdır. Memelilerin olgun alyuvarları taşıdığı hemoglobin molekülüyle daha fazla oksijen taşımak için çekirdeklerini kaybederler.

Önemli Bilgi

Memelilerin olgun alyuvarları çekirdeksizdir. Bu özelliği taşımayan ve olgun alyuvarlarında çekirdek bulunan memeli hayvan lamadır. Lamalar diğer memelilerin taşıdığı bu özellik bakımından bir istisnadır.

Memelilerin sinir sistemleri çok gelişmiştir ve vücutlarında ter bezleri ile yağ bezleri bulunur. Memelilerin boşaltım ürünleri az miktarda ürik asit ile çok miktarda üredir. Memelilerde eşeyli üreme görülür ve döllenme dişi bireylerin vücutlarının içinde (iç döllenme) gerçekleşir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap