Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 149 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları Ez-De Yayıncılık

Kuşların metabolizmaları çok hızlıdır. Bu hızlı metabolizmaları sayesinde uçmaları için gerekli olan enerjiyi çok rahat üretebilirler. Serçe, kırlangıç, pelikan, baykuş, kanarya, papağan, bülbül, şahin, doğan, kelaynak ilk akla gelen kuşlardandır. Bu kuşlardan başka daha birçok kuş türü sayabiliriz

d. Memeliler

Kuşlar gibi dört odacıklı kalbe sahip olan memelilerde de temiz kan ile kirli kan birbirine karışmaz. Bu durum, kuşlarda olduğu gibi memelileri de sabit vücut sıcaklığı yapar. Memelileri diğer hayvanlardan ayıran en önemli özellik, dişilerinin yavrularını süt bezlerinde üretilen sütle beslemeleridir. Dişi memelilerdeki özelleşmiş bezlerden salgılanan süt; yağ, protein ve karbohidrat açısından besleyici bir sıvıdır. Memelilerin vücutları kıllarla kaplıdır. Bu kılların temel görevi ısı kaybının en aza indirilmesini sağlamaktır. Memelilerin tümünde akciğer solunumu görülür ve gırtlaklarında ses çıkarmalarını sağlayan ses telleri yer alır. Ayrıca akciğerlerinde yine sadece memelilerde bulunan alveoller yer almaktadır. Soluk alıp vermede görev alan, karın boşluğu ile göğüs boşluğu arasında yer alan kaslı bir diyaframda sadece memelilere ait bir özelliktir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap