Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 14 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 14 Cevapları Ez-De Yayıncılık

İnsanlar, çok eski çağlardan günümüze kadar hep farklı canlılarla beraber yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Canlılarla içiçe yaşayan insanlar bu canlılardan nasıl yararlanılabileceğini ve onların canlı kalabilmesi için neler yapılabileceğini öğrenmişlerdir. Ayrıca bilim insanlarının canlıların sahip oldukları özellikleri merak edip sürekli inceleme ve araştırma yapmaları sonucu canlı bilimi ya da yaşam bilimi anlamına da gelen biyoloji doğmuştur. Biyoloji; canlıların tüm özelliklerini ve işlevlerini, yaşadıkları alanları, birbirleriyle ve çevreleriyle olan ilişkilerini, beslenme şekillerini, anatomik ve fizyolojik yapılarını, hücrelerini ve hücrelerinde meydana gelen metabolik faaliyetleri inceleyen çok kapsamlı bir bilim dalıdır. Biyoloji önce iki alt dala ayrılmıştır. Bunlar hayvanları inceleyen zooloji ile bitkileri inceleyen botaniktir. Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte biyolojinin birçok alt dalı ortaya çıkmıştır.

Önemli Bilgi

Biyolojinin Alt Bilim Dalları

Genetik: Canlıların kalıtsal özelliklerini inceler.
Anatomi: Canlıların iç yapısını inceler.
Botanik: Bitkiler âlemini inceler.
Fizyoloji: Canlılardaki sistemlerin işleyişini inceler.
Embriyoloji: Embriyonun gelişimi sırasındaki olayları inceler.
Taksonomi: Canlıların çeşitliliği ve sınıflandırılması üzerinde çalışmalar yapar. Morfoloji: Canlıların dış yapısını inceler.
Ekoloji: Canlıların birbirleriyle ve çevreleriyle olan ilişkilerini inceler. Mikrobiyoloji: Mikroskobik canlıları inceler.
Sitoloji: Canlıları oluşturan hücrelerin yapısını ve görevlerini inceler.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap