Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 128 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 128 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 128 Cevapları Ez-De Yayıncılık

CANLI ÂLEMLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Yukarıda gördüğünüz canlıların her biri ayrı bir âlemi temsil etmektedir. Bu fotoğraflara bakarak canlı âlemlerini adlandırmaya çalışınız.

  • Cevap: Mantarlar, bitkiler, hayvanlar ve bakteriler olarak adlandırabiliriz.

En kolay hangi âlemleri adlandırırsınız? Bu âlemleri daha kolay adlandırmanızı sağlayan etmenler nelerdir?

  • Cevap: En kolay bitkiler ve hayvanları adlandırırız çünkü tüm çevremiz onlarla doludur ve gözle görebiliriz.

Yukarıdaki fotoğrafta hangi canlılar mikroskobiktir? Mikroskobik canlıların hangi âlemde yer aldığı nasıl anlaşılabilir?

  • Cevap: Bakteriler, arkeler ve su yosunları mikroskobiktir. Mikroskobik canlıları dış etkilerden koruyan ve şekil veren bu hücre duvarı kısa peptit zincirleriyle bağlanmış bir polisakkarit olan peptidoglikandır. Hücre duvarındaki bu yapı her bakteride aynı değildir. Dolayısıyla bakteriler farklı boyanma özelliklerine sahiptir ve bu özellik sayesinde birbirlerinden ayırt edilebilmektedir.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap