Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 126 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 126 Cevapları Ez-De Yayıncılık

ARAŞTIRALIM

Çevrenizden çeşitli bitki örnekleri toplayarak nasıl adlandırıldığını ve sınıflandırıldığını araştırınız.

  • Cevap: Bitkilerin sınıflandırılması, bitkiler yeryüzünde fotosentez yapan, ağaçlar, çiçekler, ökaryotik, yosunlar, otlar gibi organizmaları bulunduran büyük kapasiteli canlılardır. Tam parazit olmayanlar dışındaki bitkilerde kloroplast bulunur, fotosentez yardımıyla inorganik maddelerden organik maddeler üretirler. Bu bitkiler ototroftur. Karasal yaşam içinde hem oksijen, hem de besin kaynağıdırlar. Bitkilerin hücre zarı üzerindeki hücre çeperi selülozdan oluşur. Bitkilerin sınıflandırılması 2 temel kategoride yapılır. Bunlar damarlı ve damarsız bitkilerdir. Bunlarda kendi aralarında sınıflara ayrılır.

Etkinlik

Etkinliğin Adı

Canlılar Dünyası

Etkinliğin Yapılışı

Canlılar dünyası ile ilgili çektiğiniz fotoğrafları ya da internet üzerinden edindiğiniz fotoğrafları bir araya getirerek bir video hazırlayınız.

  • Cevap:

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 126 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap