Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları Ez-De Yayıncılık

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Ez-De Yayıncılık Sayfa 120 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevapları Ez-De Yayıncılık

CANLILARIN ÇEŞİTLİLİĞİ VE SINIFLANDIRILMASI

Yukarıdaki hayvanlardan hangilerini tanıyorsunuz? Eğer yukarıdaki hayvanlardan ilk kez gördüğünüz varsa bu hayvanın özelliklerini tahmin etmeye çalışınız ve adını öğreniniz.

  • Cevap: Balon balığı, okapi, ornitorenk, tarsier.

Balon balığı: Genellikle gümüş yanaklı kurbağa balığı olarak bilinen Lagocephalus sceleratus, Tetraodontidae familyasındaki son derece zehirli bir deniz kemikli balıktır.

Okapi: Okapi, zürafagiller familyasından geviş getiren bir çift toynaklı türü. İlk bakışta görünüşü bir zürafadan daha çok atı andırır, ve arka kısmında zebralarda olduğu gibi siyah beyaz çizgileri vardır.

Ornitorenk, platipus veya gagalı memeli, 39–60 cm boylarında, Doğu Avustralya ve Tasmanya’ya özgü bir yarı-deniz memelisidir. Ornitorenkler, doğum yapmak yerine yumurtlayan memeliler olan tek deliklilerin hâlâ var olan beş tanesinden biridir. Mideleri yoktur.

Tarsier: Memeliler arasında gözler ve vücut büyüklüğü bakımından ilk sıradadır.

Ormanlık alanda gezerken tanımadığınız bir canlı türüyle karşılaştığınızı düşünün. Bu canlının özelliklerini anlayabilmek için neler yaparsınız?

  • Cevap: Dış görünüşlerine ve yaşadıkları yere göre sınıflandırma yapardım.

9. Sınıf Ez-De Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap