Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 56 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları Tuna Matbaacılık

KALITIM VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK

Birkaç aylık eğitim bursu kazanıp Uzak Doğu ülkelerinden birine gittiğinizi düşününüz. İlk gittiğinizde sınıf arkadaşlarınızın hepsinin görünüş olarak birbirinin kopyası olduğunu düşünürsünüz. Zamanla onların da birbirlerinden ne kadar farklı olduğunu fark edersiniz. Aynı şekilde o ülkelerden sizin sınıfınıza gelen bir öğrenci de aynı durumu yaşayabilir. Benzer bir durum da tek yumurta ikizlerinde görülür. Onları yeni tanıyanlar ilk bakışta ikisini birbirinden ayıramaz. Ancak aileleri onları rahatlıkla ayırt edebilir. Bildiğiniz gibi bu benzerliği de birbirine bu denli benzeyen bireyler arasındaki farklılığı da sağlayan, bireylerin sahip olduğu genetik mirastır. Canlılar, ailelerindeki bireylere farklı derecelerde benzerlik gösterir. Kimi annesine daha çok benzer, kimi babasına. Yakınlık derecesi azaldıkça benzerlik oranı da azalır. Ancak yine de canlılar, mutlaka türlerinin özelliklerini taşır. Bu bölümde bu benzerlik ya da farklılıkların nedenlerini Mendel ilkelerini, eşeye bağlı kalıtım konusunu öğreneceksiniz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap