Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 55 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 55 Cevapları Tuna Matbaacılık

KALITIMIN GENEL İLKELERİ

Hazırlık Soruları

1. Ebeveynlerinizden genetik olarak devraldığınız üç özelliği belirtiniz. Özellikler ebeveynden yavrularına nasıl geçer? Araştırınız.

  • Cevap: Bu özelikler ebeveynden yavrularına kromozomlar sayesinde geçer.

Diş Sağlığı
Zeka
Kahverengi göz
Kıvırcık saç
Gamzeli yanak

2. Sınıfınızdaki arkadaşlarınızın kan gruplarını öğrenerek yazınız. Kan grupları kişiden kişiye değişebilen bir özellik mi? Kan grubumuz genetik bir özelliğimiz mi? Araştırınız.

  • Cevap: Kan gruplarının isimleri şu şekildedir. 0 RH+, 0 RH, AB RH+, AB RH, A RH+, A RH, B RH+, B RH. (Bu kan gruplarına göre sınıftaki arkadaşlarınızı yazabilirsiniz.) Kan grupları kişiden kişiye değişir. Her birey anne ve babasından aldığı genlerin belirleyeceği kan grubuna sahip olur. Kan grubumuz bizim genetik biz özelliğimizdir.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 55 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap