Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 22 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları Tuna Matbaacılık

Hücre döngüsü sırasında DNA miktarı değişir. Bu değişim Grafik 1.1’de gösterilmiştir. Grafikte “x” hücrenin G1 evresindeki DNA miktarını göstermektedir. İnterfazda DNA eşlendiğinden DNA miktarı iki katına çıkar (2x). Sitokinezin sonunda oluşan her hücreye eşit miktarda DNA aktarılır. Böylece oluşan yeni hücreler ana hücre ile aynı miktarda DNA’ya sahip olur.

Hücre döngüsü sırasında kromozom sayısında da değişim meydana gelmektedir. Bu değişim Grafik 1.2’de gösterilmiştir. Grafikte “n” hücrenin interfaz, profaz ve metafaz (İ, P, M.) evresindeki kromozom sayısını göstermektedir. Anafaz evresinde, kardeş kromatitler ayrılarak kromozoma dönüştüğünden hücrenin kromozom sayısı geçici olarak iki katına çıkar. Sitokinezde hücreler ayrıldığı için her hücre başlangıçtaki ana hücre ile aynı kromozom sayısına sahip olur.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Yorum Yap