Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 173 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 173 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 173 Cevapları Tuna Matbaacılık

Ülkemizde çok sayıda endemik tür bulunmasının ve genetik çeşitliliğin zengin olmasının sebebi Türkiye’nin coğrafi yapısının farklılığıdır. Yüksek endemizme sahip Türkiye florası, tıbbi ve aromatik bitkiler açısından oldukça zengindir. Kekik , dağ çayı , sarı pıtrak, çörek otu, ebegümeci, ahlat, ıhlamur, papatya, ısırgan Türkiye’de yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerden bazılarıdır.

Türkiye, Avrupa kıtasında bulunan bitki türlerinin yaklaşık %75’ini barındırmaktadır. Türkiye florası, tarımı yapılan önemli bitki türlerinin yabani akrabalarını ve bu türlerle ilgili genetik çeşitliliği kapsar. Bu türler arasında buğday, nohut, mercimek, elma, armut, kayısı, kestane ve Antep fıstığı sayılabilir. Ayrıca yabani asma türünün de gen merkezi Anadolu’dur. Ülkemiz, 500’den fazla soğanlı bitki, siklamen, kar çiçeği, lale , kardelen ve çiğdem türleriyle uluslararası çiçek soğanı ticaretinde önemli yere sahiptir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap