Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 167 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Tuna Matbaacılık

DOĞAL KAYNAKLAR VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI

Belli miktarda geliri olan bir insan, gelirinin üstünde harcama yapabilir mi? Peki, bu insan gelirinin üstünde harcama yapmaya devam ederse ne olur? Böyle bir yaşam tarzını benimsemiş insanların ciddi borç batağında olacağını tahmin etmek zor değildir.

  • Cevap: Belli miktarda geliri olan bir insan, gelirinin üstünde harcama yapmamalı, eğer yaparsa geliri giderlerini karşılamayabilir. Gelirin üstünde harcama yaparsa borç batağına düşebilir. Bu durum kişiyi maddi ve manevi olarak olumsuz etkileyebilir.

Bir grup insanın yaşamaları için gerekli suyu, belli miktarda suyu olan yakındaki bir havuzdan karşıladığını düşününüz. Bu grubu oluşturan insanlardan bazıları kendilerine düşen paydan daha fazla su harcarsa ne olur?

  • Cevap: Bu grubu oluşturan insanlardan bazıları kendilerine düşen paydan daha fazla su harcarsa diğer insanların ihtiyacı olan suyun tükenmesini ve susuz kalmalarına sebep olabilir.

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 167 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap