Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 162 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Tuna Matbaacılık

Medyadan

Kocaeli’ni Temizliyoruz

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre hava, su, deniz, katı ve tehlikeli atık kirliliğini önlemek amacıyla yürütülen birçok proje sayesinde sanayi ağırlıklı kirlilik büyük ölçüde önlendi. Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kuruluşundan günümüze kadar gelen süreçte çevre sorunları ve alınan önlemler anlatıldı. Nüfus artışı, altyapısız hızlı sanayileşme ve şehirleşmenin doğal sonucu olarak çevre kirliliğinin de arttığı ve İzmit’in 90’lı yılların başına kadar itici ve kokulu bir kent hâline geldiği söylendi. “Kocaeli’ndeki çevre kirliliğini Kocaeli’nde yaşayanlar önleyecektir.” ilkesinden yola çıkılarak 17 Ağustos 1992 tarihinde “Yeni Çevre Organizasyonu ve Çevre Gönüllüleri Projesi” ile çevre kirliliğine karşı bir mücadele başlatıldı. Bu proje kapsamında Çevre Müdürlüğü kuruldu. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre “İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün kurulmasıyla yeni bir örgütlenme modeli oluşturulduğu çevre laboratuvarı ve telsiz donanımı kurulduğu, sanayi kuruluşlarının arıtma tesislerinin donatımıyla sanayi ağırlıklı kirliliğin bertaraf edildiği belirtildi.

En büyük problemimiz moloz yığınları

İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Marmara depreminin çevreye verdiği zarara ve sebep olduğu ekolojik sorunlara da değinildi. Yaşanılan en büyük problemin beş milyon tona ulaşan moloz yığınının geri kazanımı sorunu olduğu söylendi. Bu problemin dışında TÜPRAŞ’ta meydana gelen yangının özellikle denize çok zarar verdiği ve denizde bulunan yaklaşık 900 ton petrol ve petrol türevi atığın emici petler, deniz süpürgeleri ve toplama varilleri yardımı ile toplandığı belirtildi. Ayrıca Altınova-Hereke arasında yapılan arıtma tesisinin bir an önce bitirilmesi gerektiğinin altı çizildi. Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Kocaelinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığının müfettişleri tarafından çevre kirliliği ile mücadelede örnek il kabul edildiği belirtildi. Bu başarının mükemmel bir altyapı tesisi kurulmuş olunmasına ve ekip çalışmasına borçlu olunduğu ifade edildi. İhbar ve şikâyetlerin değerlendirilmesi için Türkiye’de ilk kez uygulanan bir sistemle ALO ÇEVRE (181) hattının kurulduğu ve bu sistemle il sınırları içinde meydana gelen tüm kirlilik ve olumsuzluklara anında müdahale edilebildiği belirtildi.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap