Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 149 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevapları Tuna Matbaacılık

Mikroorganizmaların ve diğer canlıların sahip olduğu biyolojik çeşitlilik, sağlık ve ilaç sektörü ile diğer bilim alanlarındaki bilimsel çalışmalar için çok önemlidir. Bu nedenle biyolojik çeşitliliğin kaybı, insanların sağlığını doğrudan etkileyecektir. Örneğin dünya genelinde yaygın olarak kullanılan tıbbi ve aromatik bitkiler geleneksel tedavi yöntemlerinin temel unsurudur. Her ne kadar birçok ilaç yapay olarak üretilmekte ise de ham maddenin temini ve bilimsel çalışmalar için dünya genelinde doğal kaynaklara ihtiyaç vardır. Biyolojik çeşitlilik, besin kaynaklarının temin edilmesi bakımından da çok önemli bir role sahiptir. Ayrıca beslenmede kullanılacak kara ve deniz canlılarının belirlenmesi ve üretilmesi için kaynak teşkil etmektedir. Öte yandan besin üretiminde kalitenin ve miktarın artması için yapılan gübreleme, ilaçlama ve yeni türlerle ilgili üretim çalışmaları biyolojik çeşitliliği ve dolayısıyla insan sağlığını etkilemektedir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap