Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları Tuna Matbaacılık

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Tuna Matbaacılık Sayfa 134 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 134 Cevapları Tuna Matbaacılık

Bu nedenle seranın içi dışarıdan daha sıcak olur. Dünya’nın ısınmasının da benzer prensiplere dayandığını biliyor musunuz? Güneş ışınları atmosferi geçerek yeryüzüne ulaşır. Yeryüzüne çarpan ışınların enerjisi ısı enerjisine dönüşür. Dünya’nın etrafını saran atmosfer, Dünya yüzeyinden yansıyan ısıyı, tıpkı seraların camı gibi tutar. Atmosferde bulunan su buharı, karbondioksit (CO2), metan (CH4), azot (N) oksitler, ozon (O3) ve hidroflorokarbonlar yansıyan ısıyı tutma özelliğine sahiptir. Bu gazlara sera gazları, bu gazların oluşturduğu etkiye ise sera etkisi denir. Sera etkisi atmosferin doğal bir özelliğidir ve canlılar için uygun yaşam koşullarının oluşmasını sağlar çünkü sera etkisi olmasaydı Dünya sıcaklığı yaklaşık 30 °C daha soğuk olurdu. Sera etkisinde son zamanlarda gerçekleşen artış, canlıların yaşamı için tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Özellikle sanayi devriminden sonra kullanımı gittikçe artan fosil yakıtların havaya saldığı metan ve karbondioksit gibi gazlar sera etkisini artırmıştır

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

10. Sınıf Tuna Matbaacılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Biyoloji Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap